Sprchové kúty

Trh prináša rozmanitosť výroby sprchových kútov. V súčasnosti existuje viacero výrobcou zaoberajúcich sa výrobou a predajom sanitárnej techniky. Naša predajňa spolupracuje s nasledujúcimi spoločnosťami:

HOPA, Gustavberg, RAVAK a Radaway

V prípade záujmu o tovar, ktorý nie je momentálne na sklade vieme zabezpečiť jeho dodávku.

Prečo sprchový kút?

Sprchový kút šetrí miesto v kúpeľni a sprchovanie je zdravšie ako horúci kúpeľ. Sprchový kút je vhodný aj pre rodičov s malými deťmi či starších a zdravotne postihnutích ľudí s obmedzenou možnosťou pohybu, ktorí ocenia ľahko prístupné miesto na každodennú hygienu. Sprcha je nielen rýchlejšia, ale navyše aj ekonomicky výhodnejšia. Sprchový kút je ideálnym miestom na otužovanie, pretože teplotu vody môžete postupne znižovať.

Druhy sprchových kútov:

  • najčastejším riešením je sprchový kút s vaničkou, zástenou a s ručnou sprchou, s ktorou možno ľubovoľne manipulovať. Komfort pri sprchovaní môže zvýšiť aj pevná sprchová hlavica, namontovaná nad sprchovacím priestorom – takzvaná hlavová sprcha. Najnovšie trendy preferujú široký sprchový tanier, ktorý nielen poskytuje väčší pôžitok z tejto osviežujúcej činnosti, ale pôsobí aj ako dekorácia.
  • ak vám to priestor (a financie) dovolia, skúste pouvažovať nad sprchovým panelom s masážnymi dýzami – prúdom vody si môžete príjemne pomasírovať chrbát, ramená či krk. Masážne dýzy však nemusia byť len súčasťou panela, môžete ich kúpiť aj samostatne a rozmiestniť v sprchovom kúte tak, ako vám to vyhovuje.
  • pre náročných sú v ponuke aj domáce parné a hydromasážne sprchovacie boxy s niekoľkými zabudovanými dýzami, s parným kúpeľom, či inými zariadeniami zvyšujúcimi komfort.

Zloženie sprchového kúta:

  • sprchová vanička: je potrebné ju kupovať spolu zo zástenou, aby všetko sedelo na milimeter presne. Na trhu sú vaničky plastové, kovové a keramické. Vanička musí byť v prvom rade dostatočne pevná a odolná, aby jej dno pod váhou ľudského tela nepracovalo a neprelamovalo sa. Na to slúži pri akrylátových vaničkách polyuretanová výstuž. Okrem rozličných tvarov si môžete vybrať aj medzi vaničkami s rozličnou hĺbkou. Ak sa vám do kúpeľne nevojde vaňa a nechcete vaše deti ukrátiť o občasné čľapotanie vo vode, môžete sa rozhodnúť pre kúpu vaničky s hĺbkou 28 cm, do ktorej možno napustiť malé množstvo vody postačujúce na detské šantenie.
  • dvere – zástena: závisia najmä od veľkosti a tvaru vaničky. Môžu sa otvárať rôzne. Poznáme posuvné, krídlové či tzv. lietacie dvere. Pri ich výbere sa riaďte nielen vašimi predstavami, ale aj priestorom, do ktorého budú zasadené. V malých kúpeľniach sa osvedčia posuvné dvere, ide o najpraktickejšie riešenie. Ak máte dostatok priestoru, môžete si zvoliť jedno alebo dvojkrídlové dvere (tie sa dajú otvárať dnu aj von). Pri posuvných dverách pozor na kvalitu vedení – tie rady štrajkujú. A všeobecne si treba dávať pozor na všetky pohyblivé časti a vedenia – jednak by mali byť kvalitné, aby sa po čase nezasekávali, jednak by sa mali dať vyčistiť od usadenín mydla a vodného kameňa, ktoré môžu časom spôsobiť problém (praktické sú také, ktoré sa dajú jednoducho rozložiť); takže platí, že čím jednoduchšie, tým lepšie.
  • steny sprchovacieho kúta: vyrábajú sa zo skla alebo z rozličných druhov plastu. Sklo je v porovnaní s druhým variantom drahšie, ale efektnejšie a niektorí odborníci ho preferujú z hygienického hľadiska. Sklené zásteny sú z bezpečnostného tvrdeného skla, ktoré je hrubé tri až šesť milimetrov. Sú odolné proti poškrabaniu a vyrábajú sa so špeciálnou anitbakteriálnou úpravou. Tá zabraňuje usadzovaniu nečistôt a vodného kameňa na ich povrchu. Vďaka tomu je sklená zástena čistá, bez mineralizovaných škvŕn. Vybrať si môžete z niekoľkých typov – číre, mliečne alebo zafarbené sklo.

Tí, ktorí dajú prednosť plastu, sa však nemusia cítiť o niečo ochudobnení. Na trhu je množstvo plastových zásten v rozličnom farebnom aj tvarovom vyhotovení. Povrchová úprava zabraňuje usadzovaniu zvyškov mydla či sprchovacích šampónov.

Hitom sú zásteny bez rámov. Pôsobia veľmi odľahčene. Konštrukciu tvoria len kovové úchytky, ku ktorým je pripevnená sklenená či plastová zástena. V tomto prípade môže byť hrúbka skla až osem milimetrov. Na zatváranie dverí slúži magnetická lišta. Sklená zástena bez rušivého rámového efektu je vhodnou alternatívou aj do malých kúpeľní, v ktorých takýto prvok dokáže opticky zväčšiť priestor a pôsobí nenásilne. Bezrámové zásteny sú elegantnejšie a ľahko sa čistia. Musia však byť vyrobené z kvalitného materiálu, čo sa, samozrejme, odrazí aj na cene.

Z našej predajne vyberáme: