Inštalačný materiál

Viacvrstvové trubky COMAP

COMAP – systémová technika pre rozvody vody a kúrenia

Prospekt na stiahnutie – formát PDF (71 kB)

Viacvrstvové trubky COMAP

Viacvrstvové trubky COMAP

sú moderným materiálom, ktorý v sebe zlučuje výhody kovových trubiek a plastových trubiek (malá tepelná rozťažnosť, tvarová stálosť, nízka hmostnosť, dokonalá hladkosť povrchu, ľahká manipulácia). Trubky majú veľmi široké univerzálne použitie pre rozvody kúrenia, podlahového kúrenia a rozvody vody. K spájaniu trubiek sa používajú lisovacie tvarovky.

Základné technické charakteristiky:
maximálna teplota 95 °C
maxilány tlak 10 bar
tepelná rozťažnosť 0,024 mm/mK
drnosť 1,5 µm
tepelná vodivosť 0,43 W/mK
COMAP

COMAP

Varianty prevedenia:
trubka je vyrábaná v rozmerovej rade 14×2 až 63×4,5. Trubka môže byť v štandardnom (holom) prevedení alebo s chráničkou alebo s izoláciou.

Zloženie trubky:

 • vnútorná trubka PEHD-Xc: je vyrobená zo sieťového polyethylénu s vysokou hustotou. Sieťovanie je robené prostredníctvom fyzikálnej cesty bez prísad chemikálií a tím sa dosahuje najvyššia možná kvalita.
 • hliníková trubka: je pozdĺžne zvarená a tím sa dosahuje vysokej pevnosti. Hrúbka steny hliníkovej trubky sa mení od 0,4 mm až po 1,5mm v závislosti na priemere trubky. Vďaka hliníkovej trubke má viacvrstvová trubka nízku tepelnú rozťažnosť a zaručuje nepriepustnosť vzdušného kyslíka – trubka má automaticky tzv. 100% kyslíkovú bariéru.
 • vonkajšia trubka PE-Xb: má iba ochrannú funkiu a preto je vyrobená z bežného polyethylénu sieťovaného chemickou cestou.


Lisovacie tvarovky SUDOPress

Prospekt na stiahnutie – formát PDF (329 kB)

Koleno SUDOPress

Koleno SUDOPress

s technológiou VISU-CONTROL. Lisovacie tvarovky predstavujú spôsob veľmi rýchleho a spoľahlivého spojovania viacerých trubiek. Táto technológia spojovania za studena je vysoko spoľahlivá vďaka minilámnemu vplyvu ľudského faktoru – kvalita spoja je zaručená lisovacím náradím. Patentovaná technológia VISU-CONTROL naviac prináša možnosť rýchlej a spoľahlivej kontroly prevedenia spoja a tím odstránenie možnej chyby – zabudnutie zalisovania

Spoj Sudopress

Spoj Sudopress

Tieto tvarovky novej generácie prinášajú celú radu výhod:

 • viditeľnosť správneho zasunutia trubky: okienka v lisovacom krúžku z nerez ecele umožňujú dobrú viditeľnosť zasunutia trubky na doraz.
 • ochrana O-krúžku: nový profil tela tvarovky chráni O-krúžok proti poškodeniu a znižuje tím riziko jeho vytiahnutia pri zasúvaní tvarobky do trubky.
 • T-kus Sudopress

  T-kus Sudopress

 • povrchová úprava: zabraňuje riziku korózie v prípade inštalácie pod omietky alebo betónu.
 • inox krúžok: lisovací krúžok z nerez ocele je priamo uchytení na telese tvarovy a tím sa znižuje možnosť jeho uvolnenia pred zalisovaním.
 • lisovacie náradie: lisovacie tvarovky využívajú veľmi rozšírený typ lisovacieho profilu TH.
 • Spojka Sudopress

  Spojka Sudopress

 • ochrana proti vzniku galvanického článku: krúžok Visu-Control slúži tiež k zabráneniu styku mosadzného tela tvarovky s hliníkovou vrstvou trubky a tím zabraňuje vzniku galvanického článku a korózii.

Sortiment vyrábaných lisovacích tvaroviek je veľmi široký a pravidelne rozširovaný o tvarovky, ktorých potrebu priniesla prax.


Čierne rúry a fitingy

sú klasickým materiálom rozvodov. Oceľové potrubia sa spájajú závitmi. Ich montáž je dosť náročná a trvá dlhšie, avšak zabezpečuje dostatočnú pevnosť – základnú požiadavku pre inštaláciu. Jeho nevýhodou je zanášanie vnútorného povrchu vodným kameňom, ktorý zmenšuje vnútorný priemer potrubia. Úprava vody zmäkčovacím prístrojom však zamedzí i túto nevýhodu. Oceľové potrubia majú životnosť asi 25 rokov.

Rúry rozmerov: ½″, ¾″, 1″, 5/4″, 6/4″, 2″, 2 ½″

Kolená, vsuvky, t-kusy, redukcie rôznych rozmerov, hadice na pripojenie, ventily, regulačné termostaty na radiátori a iný tovar potrebný na montáž.


Medené rozvody

sú najkvalitnejšie a preto i najnákladnejšie. Potrubie je trvanlivé, nezanáša sa vodným kameňom. Netreba sa obávať ani tzv. „medenky“, pretože pôsobením vody sa na stene rúrky vytvorí ochranná vrstva oxidu meďnatého, ktorá zabraňuje jej vzniku. Medené potrubia sa spájajú spájkovaním na hrdlo alebo rozoberateľnými spojmi pomocou nákrutiek a fitíng.

koleno medené

koleno medené

Medené rúry priemeru 12, 14, 15, 18, 22 mm

rúra medená

rúra medenáKolená, oblúky, t-kusy, redukcie, nátrubky, ….