VIESSMANN

Vitosol 100-F

Prospekt solárne systémy Viessmann – na stiahnutie – formát PDF (6,9 MB)

Technické údaje na stiahnutie – formát PDF (210 kB)

Vitosol 100-F

Vitosol 100-F

Plochý kolektor Vitosol 100-F pre ohrev teplej vody a letných bazénov

Vitosol 100-F sa vyznačuje nízkymi nákladmi na obstaranie, ako aj vysokou prevádzkovou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou.

Absorbér z medeného plechu so selektívnym povlakom využíva slnečné žiarenie mimoriadne účinne. Svojou trvale vysokou optickou účinnosťou dosahuje vysoké zisky solárnej energie počas celej doby prevádzky. Absorbér kolektoru Vitosol 100-F je vyhotovený v tvare meandru, čím je zabezpečený rovnomerný a spoľahlivý prietok cez celý kolektor.

Vitosol 100-F

Vitosol 100-F - rez

Teleso kolektoru Vitosol 100-F pozostáva zo stabilného hliníkového rámu, ktorý je ohnutý priebežne po celom obvode – bez úkosových zárezov a ostrých hrán. Solárne krycie sklo je odolné voči krupobitiu. Rám skla je vyhotovený z jedného kusu, bez švov a samotné sklo je uložené v pružnom materiále, ktorý odoláva poveternostným vplyvom a UV-žiareniu. Tieto vlastnosti zabezpečujú trvalú tesnosť kolektoru.

Vitosol 100-F

Vitosol 100-F - ukážka

Jednoduchá a rýchla montáž

Čo do montáže – je plochý solárny kolektor Vitosol 100-F priam vzorovým príkladom. Integrované rúrky prívodu a spiatočky umožňujú jednoduché a bezpečné pripojenie aj väčších kolektorových polí. Paralelne možno prepojiť až 14 kolektorov. Vďaka nástrčným konektorom v tvare vlnitých rúriek z ušľachtilej ocele sa tieto kolektory montujú rýchlo, jednoducho a bezpečne. Montážny systém Viessmann z nehrdzavejúcich materiálov je staticky odskúšaný.

Výhody na prvý pohľad:

 • Výkonný, cenovo atraktívny plochý kolektor.
 • Kolektor umožňuje univerzálnu montáž: na strechu a ako voľne stojaci kolektor, vodorovne ako aj zvisle.
 • Vysoká účinnosť dosiahnutá absorbérom so selektívnym povlakom a solárnym krycím sklom odolným voči krupobitiu.
 • Trvalá tesnosť a vysoká stabilita dosiahnutá priebežne ohnutým hliníkovým rámom po celom obvode a bezšvovým tesnením skiel.
 • Zadná stena z hliníkového plechu je odolná voči prerazeniu ako aj korózii.
 • Montážny systém firmy Viessmann umožňuje jednoduchú montáž – so staticky odskúšanými a nehrdzavejúcimi komponentmi z ušľachtilej ocele a hliníku. Jednotne pre všetky kolektory firmy Viessmann.
 • Rýchle a jednoduché pripojenie kolektorov pomocou nástrčných pružných konektorov na princípe vlnitých rúrok.
  Medený absorbér kolektoru Vitosol je vyhotovený v tvare meandru s integrovanými zbernými vedeniami. Paralelne možno prepojiť až 14 kolektorov.
 • Značka CE podľa normy EN 12975.


Vitosol 200-F

Prospekt solárne systémy Viessmann – na stiahnutie – formát PDF (6,9 MB)

Technické údaje na stiahnutie – formát PDF (165 kB)

Vitosol 200-F

Vitosol 200-F

Vitosol 200-F presvedčí užívateľov ako plochý kolektor s vysokou účinnosťou ako aj atraktívnym pomerom výkonu a ceny. Už celé roky osvedčený plochý kolektor Vitosol 200-F sme ešte zlepšili a v dôsledku svojej nižšej hmotnosti sa jednoduchšie montuje. Vysoká kvalita je zárukou trvalej prevádzkovej bezpečnosti, dlhej životnosti a vysokej účinnosti.

V dlhodobom horizonte efektívny

Vitosol 200-F

Vitosol 200-F - rez

Vysoko selektívna vrstva Sol-titan efektívne využíva slnečnú energiu a dosahuje mimoriadne vysokú účinnosť. Vonkajšie puzdro kolektoru Vitosol 200-F pozostáva z po celom obvode z priebežne ohnutého hliníkového rámu bez zárezov a ostrých hrán. Spolu s bezšvovo vyhotoveným tesnením, ktoré odoláva poveternostným vplyvom a aj UV žiareniu a so svojou neprieraznou zadnou stenou z hliníkového plechu, je zaručená dlhá životnosť a trvalo vysoké využitie.

Atraktívny dizajn, individuálne farby

Vitosol 200-F

Voliteľné postranné obklady vo všetkých odtieňoch systému RAL umožňujú harmonickú integráciu solárnych kolektorov do každej strechy

Urobte zo svojich slnečných kolektorov dizajnový prvok vašej strechy. Kolektory Vitosol 200-F sa dajú integrovať do strešnej krytiny. Bočné kryty (sú k dispozícii ako príslušenstvo) pritom zabezpečia harmonický prechod medzi plochou kolektorov a samotnou strechou. Sériovo sa rám a aj bočné kryty dodávajú v hnedej farbe (RAL 8019), pričom na požiadanie sú samozrejme k dispozícii aj iné odtiene RAL.

Na mieru pre každú potrebu

So svojou absorbčnou plochou 2,32 m2, je možné ploché kolektory Vitosol 200-F optimálne prispôsobiť energetickým potrebám. Kolektory je pritom možné používať zvisle aj vodorovne.

Rozumná montáž šetrí čas aj peniaze

Vitosol 200-F

Vlnovcová spojka z ušľachtilej ocele

Kolektor Vitosol 200-F sa tiež mimoriadne jednoducho montuje. Nízka hmotnosť kolektoru – iba 45 kg – uľahčuje dopravu na strechu ako aj montáž. Nástrané konektory so zvlnených rúrok z ušľachtilej ocele umožňujú rýchlu montáž kolektorov.

Výhody na prvý pohľad:

 • Vysokovýkonný plochý kolektor s medeným absorbérom a vysoko efektívnou vrstvou Sol-titan.
 • Medený absorbér je vyhotovený v meandrovitom tvare s integrovanými zbernými vedeniami, čo umožňuje paralelné zapojenie až 12-tich kolektorov.
 • Zariadenie je možné univerzálne použiť na strešnú montáž, integráciu do strechy, resp. voľne stojacu montáž, a to vodorovne ako aj zvisle.
 • Vitosol 200-F

  Vitosol 200-F na dvojbytovke

 • Atraktívny dizajn kolektoru – rám vo farbe RAL 8019 (hnedá), na želanie dodávame rámy aj v iných farbách stupnice RAL.
 • Selektívne povrstvený absorbér, kryt zo solárneho skla s nízkym obsahom železa a vysoko účinná tepelná izolácia zabezpečujú vysoké solárne výnosy.
 • Trvalá tesnosť a vysoká stabilita dosiahnuté priebežne dookola ohnutým hliníkovým rámom a bezšvovo vyhotoveným tesnením krycieho skla.
 • Neprierazná zadná stena z hliníkového plechu, odolná proti korózii
 • Fixačný systém Viessmann, ktorý výrazne uľahčuje montáž, pozostáva zo staticky testovaných a korózii odolných komponentov z ušľachtilej ocele a hliníka, a to jednotne pre všetky kolektory spoločnosti Viessmann.
 • Rýchle a bezpečné pripojenie kolektorov pomocou pružných nástrčných konektorov s vlnitými rúrkami, vyrobených z ušľachtilej ocele.